İçeriğe atla

Yatak Fırfırından Baykuşlu Yastığa:)

Hani şu uyku seti ve nevresim takımlarının içinden çıkan yatak fırfırları vardır ya, malum onun modası geçeli epey oldu:) çeyzimdeki nevresim takımlarının bir kısmı yıllaaaar yılar öncesinden alındığı için benimde elimde kullanmadığım birsürü yatak fırfırı var. Ben bunları kullanmam deyip çöpe atarmıyım? Tabii ki atmam:) bunlardan ne olur ne olur diye düşünürken aklıma kocaman bir baykuşlu yastık yapmak geldi.

Her evde illa ki vardır kullanılmayan bu uyku seti veya nevresim
fırfırlarından değil mi? Eğer bu tür işlerle uğraşmayı seviyorsanız benim gibi değişik bir fikirle bu kumaşları değerlendirebilirsiniz.

İlk olarak fırfırın lastik kısmını dizgün bir şekilde kesip çıkarmak gerekiyor. Daha sonra güzelce bir ütülersek daha sonra bu kumaştan düzgün kesimler yapabiliriz.image image

Bendeki fırfır kumaşı mor du, eski bir tişört ve çorap kumaşı da konuya dahil oldu:)

wpid-20140923_225730.jpg

Kim derki bu baykuş önceki hayatında bir yatak fırfırıydı diye değil mi:)

Rengiyle koltuklarıma fazlasıyla uyumlu oldu, fotoğrafta orta boylardaymış gibi görünüyor ama aslında kocamaaan bir yastık bu. Televizyon izlerken uzanmayı hatta uyuklamayı seven herkes için bu fikir!

Baykuştan başka kocaman bir balık, kalp, veya smile tipinde birşeyler de daha sonra deneyebilirim.

wpid-20140923_225900.jpg

Umarım evdeki işe yaramayan kumaş parçalarının nasıl değerlendirilebileceği hakkında yeni bir fikir verebilmişimdir. Daha bir sürü fırfır kumaşım var, onlardan yeni birşeyler çıktığında yine burada yer alacaklar.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: