İçeriğe atla

”Sevgi”ye Dair…

Varlığı değerli kılan ana özellik ”Sevgi”dir.  Aslında bu cümleyi ‘insanı değerli kılan ‘ olarak yazmak üzereydim ki doğadaki milyonlarca canlıya haksızlık ettiğimi fark ettim. İnsan değildir sadece seven, sevgiden güç bulan. En yırtıcı hayvan bile yavrusuna sevgiyle yaklaşır, çiçekler sevgiyle büyür ve hatta cümlenin başında dediğim gibi ‘varlık’ yani organik olmayan herhangi bir materyalde bile aslında sevginin izleri vardır. Sevgiden alınan değer vardır. Bir kase suya diğerinden farklı olarak sevgi sözcükleri söylendiğinde molekül yapısının nasıl değiştiğini her halde hepimiz duymuşuzdur…Yani bu denli insanı, hayvanı, bitkileri, taşı, toprağı, suyu…her şeyi etkileyebilme, değerli kılabilme yetisi sadece ”Sevgi”ye hastır.

vladstudio_when_the_day_comes_800x600

 

Sevgi uçsuz bucaksız bir okyanus gibidir; anneni sevebilirsin, bir kadını sevebilirsin, uykuyu sevebilirsin, bir yemeği veya yerde gezen çirkin bir böceği… Bu denli ucu açık bir kavramın hayatımız üzerindeki etkisini bir düşünün. Eğer hayatımızdan sevgi kavramı tamamen silinecek olsaydı dünyanın yok olması belki bir an bile sürmezdi.

 

 

 

 

Gecenin bir yarısı köşemde oturup kahvemi yudumlarken bahsedilecek en güzel konu belki de…Hele birde dışarda deli gibi yağan bir yağmur varsa.

Huzur veren konularda yazmakta güzel, ‘sevgi’ kavramını daha iyi anlamaya çalışmakta…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: