İçeriğe atla

Mmmm şey…Dansöz olacağım ben

Büyüyünce ne olacaksın? Diye sordular. Sana da bana da. Belkide bu soru sayesinde küçücük bir çocukken ilk kez geleceğimizi düşündük. Yani ilk kaygıyı tattık belkide.  Çocuk olmak an’ı doya doya yaşamak demekti. Ama illa da sordular bu soruyu bize ‘büyüyünce ne olacaksın?’Tamam burada itiraf ediyorum, bana bu soruyu sorduklarında ne cevap vermişim biliyor musun? ‘Dansöz’

Eh benim cevap biraz orijinal olmuş tabii ama sen bu soruya bir cevap vermedin  mi? taa yıllar önce.
Ben yeni yeni anlıyorum…aslında ne dedi bize büyüklerimiz bu soruyu sorarken biliyor musun? ‘Büyüyünce bir ŞEY ol. BİRŞEY’ yani doktor ol ne bileyim öğretmen ol polis ol…ama BİRtanesini seç ve OL.
Insan içinde öyle çok rengi barındırır ki bunun bir meslekle yada okunan bir fakülteyle tanımlanması imkansız değil mi? Tamam diyelim sen bir öğretmen oldun. Başka?
 ‘Sen’ demek sadece öğretmen olmak mıdır? Sanırım çoğu insana bu yetiyor…Öyle aşılandık ve tek çeşit meyve veriyor beyin ağacımız…
Oysa sen ben tek bir şey olmak zorunda değiliz öyle değil mi? Her şeyden önce insan olacağız, sonra severek/sevmeyerek bir işten para kazanıp hayatımızı idare ettireceğiz ve bunlar hayatın akışı içinde zaten olup biterken neyi unutmayacağız biliyor musun?
‘Ben’ olabilmeyi…sen=yaptığın meslek değil;
Sen= insanlığın+mesleğin+hayallerin+okuma aşkın+… Ressam yönün olabilir, içinde saklanmış bir yazar yada müzisyen olabilir, mükemmel aşçılığın olabilir…. 
 
 Rengarenksin! Bazen beyaz,bazen mor, bazen sarı…seni sen yapan şey küçükken sana sorulan o soruya verdiğin cevap gibi Birtek değildir. Birçok şeydir…ve hepsini sev ne olur. Hepsine değer ver, yani içinde sanki olan renkleri gör ve çok yönlü ol.   
 
 
                                 image
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mmmm şey…Dansöz olacağım ben” üzerine bir yorum

  1. arwen juliet der ki:

    benimde cevap aynı dansöz 🙂
    kendimi tek zannederdim ama sende öyle demişsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: