İçeriğe atla

Iki Küçük Kadındık Biz…

6 sene önce geldim İstanbul’a üniversite için, yurttaki ilk günüm…
Hayatımda ilk kez ailemden uzak kalmışım, hayallerimin peşinden koşmuş gelmişim bu kocaman şehre…
O zamanlar dört sene sonra nasıl olsa geri döneceğim diyerek gelmiştim buralara ya öyle olmadı…yol arkadaşım beni burada beklermiş meğer, evet onu buldum, mutluyum. Hayatımı devam ettirmek ve yakın zamanda ailemi kurmak üzere buradayım Istanbulda….
 Ama bu gün size anlatacağım şey bu değil , başka bir zamanda anlatırım onuda.
Yurda geldiğim ilk gün dedimya hani…odada üç tane ranza vardı, ben birtanesinin alt yatağını seçtim merdivenle inip çıkması zor gelmesin diye, benim üst yatağıma da bir kız gelmiş. Kumral, hanım hanımcık bir mizacı var, çarşafını filan seriyor yerleşiyor..kim bilir o nerelerden koptu geldi dedim içimden, nasıl olsa tanışırız…
Tanıştık…ve dört sene aynı çatı altında uyuduk Yasemin’le… Hiç unutmam o ilk gün aşağı depodan iki battaniye getirmiştim biri kendime biri ona…
Ilk yılımızı yurtta geçirdik, sonraki üç yılımızı da üç farklı öğrenci evinde.
Beraber acıktık, beraber doyduk, kışın beraber üşüdük ( ilk evimizde kombi yada soba yoktu), beraber harçlıksız kaldık, harçlığımız bolsa da afiyetle yedik.
Iki küçük kadındık biz,
Kalbi çocuk
Bedeni dişi…
Az mı ağladık beraber? beraber diyorum çünkü ,anıları zihnimdedir, ben ağlayınca o da hislenir ağlardı; veya o ağlasa ben ağlardım… Sarılırdık bazen kardeşce, sıcacık.
Hani bazı insanlarınız vardır, kan bağınız filan yoktur ama bilirsinizki “koş gel” desen koşar gelir işte benim insanım O’ydu…
Şimdi böyle geçmiş zamanla yazıyorum ya sanmayın ki o artık yok. Hala insanımdır o benim ‘kardeşimdir’.
 Şimdi aynı çatı altında değiliz malesef..hayatlarımızı kurmak için kendi yolumuzu seçmek ve artık o yöne gitmek zorundaydık, öyle de oldu.
Ben bu koca şehirdeyim hala, Yaseminse buradan otobüsle altı saat uzakta bir şehirde, ve biliyorumki çok mutlu… Ve biliyorumki ihtiyacım olduğunda yanımda bitecektir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Iki Küçük Kadındık Biz…” üzerine 5 yorum

 1. мaᖱaмe кoкoş der ki:

  Of ya ben çok duygulandım başka birşey diyemeceğim allah ayırmasın bu güzel dostluklar yok şimdi ne güzel sizlere umarım hiç ayrılmassınız Allah olmayanlara ben gibi arkadaştan yana yalnızlık çekenlere versin böyle dost 🙁 !!
  sevgilerrr…

 2. Mor Hastası der ki:

  Duygulanmakla kalmadım ağladım, Allah hepimize yüreği güzel herkese güzel dostluklar nasip etsin Selinin de dediği gibi bu zamanda o kadar zor ki ama öğrencilik yurt arkadaşlıkları gerçekten bir başka oluyor daim olsun arkadaşlığınız..

 3. Maviye iz süren der ki:

  ah ne güzel anlatmışsın..
  dostluğunuz daim olsun:)
  sevgiler

 4. selin syln der ki:

  Allah herkese boyle dostluklar nasip etsin ins bu devirde biraz zor ama siz sansliymissiniz boyle bi dost bulmakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: